Stránka 1 z 1

Jimi Hendrix - Válka ve Vietnamu

PříspěvekNapsal: pon led 30, 2006 11:25 am
od GrazzL
Obrázek


Věděli jste že zesnulý americký zpěvák, exceletní kytarista Jimi Hendrix předstíral, že je homosexuálem, aby mohl v roce 1962 odejít ze 101. výsadkové divize americké armády a věnovat se naplno hudbě. Hendrixův podvůdek, který je zaznamenán v jeho lékařské zprávě, vynesl na veřejnost Charles R. Cross v biografii nazvané Room Full of Mirrors (Místnost plná zrcadel). Navenek Hendrix vždy tvrdil, že byl z divize propuštěn, protože si po jednom seskoku zlomil kotník, ale jeho lékařská zpráva žádné takové zranění nezmiňuje.

Při pravidelných návštěvách psychiatra na základně Fort Campbell ve státě Kentucky si však stěžoval, že se zamiloval do jednoho z kolegů a že je závislý na masturbaci. Nakonec ho lékař doporučil k propuštění pro podezření na "homosexuální úchylku". Tomu ovšem odporuje pověstná Hendrixova chuť po ženách, uvedl Cross.

odvůdek neměl ani politickou motivaci. Navzdory obrazu, který se o něm později vytvořil, byl zapřísáhlý antikomunista a k eskalaci války ve Vietnamu vyjádřil jen lehkou nechuť. Prostě se chtěl věnovat hudbě a odejít z armády, kam nastoupil po problémech s policií v Seattlu. Ta ho opakovaně zadržela v kradených vozech, vysvětlil Cross.

Biografie je nazvána po nevydané Hendrixově skladbě a shoduje se časově s 35. výročím zpěvákova skonu. Hendrix zemřel 18. září 1970 na předávkování prášky na spaní.

PříspěvekNapsal: pon led 30, 2006 4:02 pm
od Raptor
btw pokud by to náhodou někdo nevěděl: v prvním díle Vietcongu byly použity 2 hendrixovy písničky v intrech :)

PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2006 1:10 pm
od Tonya
Jedna v menu a druhá je když letíš do Nui Peku (Hey Joe), akorát je přezpívaná od Deep Purple.